Image by Rohan Gangopadhyay
"Take a STEP to enrich your horizon"

STEP, sizlere başka ülkelerin hukuk düzenlerini tecrübe edebilme şansını sunar.

STEP’te staj süreleri 2 haftadan 2 yıla kadar değişmektedir. 

STEP'e tüm ELSA üyeleri katılabilir.

STEP stajına seçilen herkes gideceği ELSA Lokal Grubu’nun STEP’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı’ndan veya görevli kişilerinden yardım alır.

STEP, ELSA üyelerine çeşitli hukuk alanlarında staj yapma imkanı sunmaktadır.

STEP’e başvurmak için hukuk fakültesi öğrencisi olmak veya bir hukuk lisans ya da yüksek lisans programını tamamlamış olmak yeterlidir.

STEP stajlarında stajyere, genelde belirli bir miktar ücret ödenir veya konaklaması ya da yemeği karşılanır. Ücretler stajdan staja ve ülkeden ülkeye değişmektedir.

Daha fazla bilgi için step.elsa.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu prestijli programa katılıp ayrıcalıklarından yararlanmak için ELSA üyesi olmak gerekmektedir.

STEP başvuru sürecinde kendi ELSA Lokal Grubunuzun STEP’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı’ndan başvurunuz ve ilgili konular ile ilgili yardım alabilirsiniz.

ELSA International üzerinden STEP başvuru formunu doldurduğunuzda üyesi olduğunuz ELSA Lokal Grubunun ve Ulusal Grubun STEP’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı tarafından incelenir. Başvurunuz ancak onaylandıktan sonra geçerlilik kazanır.

Başvurunuz onaylandıktan sonra; ELSA Uluslararası aracılığıyla değerlendirmeyi gerçekleştirecek olan büro-lara/firmalara/kurumlara gider. Bu süreçte bu büro-lar/firmalar/kurumlar sizinle mülakat yapmak isteyebilir; böyle bir durumda ELSA Uluslararası tarafından e-mail ile bilgilendirilirsiniz.

STEP'e Dair Detaylı Bilgi İçin Genel Merkez ve Şube İletişim Bilgilerimiz:

© 2021 ELSA Turkey. Tüm hakları saklıdır.

The European Law Students' Association Turkey