Sıkça Sorulan Sorular

ELSA'ya Kimler Üye Olabilir?

Derneğin amaçları doğrultusunda, etkinliklerine aktif olarak katılmayı amaçlayan, bunun için gerekli niteliklere sahip ve yasaca Dernek üyeliğine engel hali bulunmayan, Türkiye’deki veya yurtdışındaki herhangi bir hukuk fakültesine kayıtlı ya da bu hukuk fakültelerinden mezun olmuş, başka bir ülkede ELSA üyeliği bulunmayan ve 36 (otuzaltı) yaşından gün almamış herkes Derneğe üye olabilir.

ELSA'ya Nasıl Üye Olabilirim?

Üyeliğe ilişkin detaylı bilgiye, "Üye Ol" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

COVID-19 Döneminde üyelik belgelerinizi kargo ile de bizlere gönderebilirsiniz. Adreslerimizle ilgili detaylı bilgiye COVID-19 Bilgilendirme Metninden ulaşabilirsiniz.

Etkinliklere Nasıl Katılabilirim?

Derneğimiz hem genel merkezi hem de şubeleri eliyle etkinlikleri organize eder. Türkiye'de gerçekleştirdiğimiz etkinliklere katılım için genelde üyelik şartı aranmasa da üyelerimiz etkinliklerimize katılım noktasında her zaman önceliklidir. STEP gibi uluslararası projelerimize katılımda ise üyelik şartı aranabilmektedir. Etkinliklerimize başvuru, etkinliğin fiziksel ya da online olmasından bağımsız olarak, sosyal medya duyurularımızın altında yer alan bağlantılar üzerinden gerçekleşir.

ELSA'ya Katılmak İçin İngilizce Bilmek Zorunda Mıyım?

Derneğimiz tarafından Türkiye'de gerçekleştirilen etkinliklerin büyük çoğunluğu Türkçe'dir. Uluslararası etkinliklerimiz ve toplantılarımız söz konusu olduğunda ise katılımcılardan iyi seviyede İngilizce bilgisi beklemekteyiz.

ELSA'da Nasıl Görev Alabilirim?

Derneğimizde görev alabilmek için derneğimizin üyesi olmanız gerekmektedir. ELSA Ailesi olarak her sene belirli dönemlerde direktör ve üniversite temsilcisi alımlarını gerçekleştirmekteyiz. Duyurular ve daha fazla bilgi için genel merkez ve şube sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Aklınıza Takılan Sorular İçin secgen@tr.elsa.org Adresine Yazabilirsiniz

© 2020 ELSA Turkey. Tüm hakları saklıdır.

The European Law Students' Association Turkey